A 3. s kiránduása a szentendrei skanzenbe

Képek a kirándulásról

A június 7-én (kedden) a 3. s-sel a Szentendrei Skanzenben voltunk osztálykiránduláson. Az időjárás kedvezett és derült, napos időben ismerkedhettünk meg a múlt örökségeivel. A nosztalgia vonattal először bejártuk a különféle tájegységeket, majd a gazdálkodás eszközeit, az állattartás mikéntjét mutatták be. A régi szélmalom látványa lenyűgöző volt és a még ma is működő vízimalomban lisztet is őrölhettünk. A korabeli iskolában a padban ülve visszautaztunk a múltba és a palatábla és palavessző használatával régi diákokká váltunk. A foglalkozáson a tímár mesterséggel ismerkedtünk meg, régi eszközök bemutatásával, majd magunk is kipróbálhattuk a bőrrel való foglalatosságot egy karkötő készítésével. A balatoni tájegység házainak a szomszédságában, egy kolostor romjainál izgalmas számháborúval zárult a program. Mindenki rengeteg élménnyel és tapasztalattal tért haza, miközben játékosan sokat tanultak is a gyerekek a kirándulás folyamán. Megbeszéltük, hogy jövőre ismét elmegyünk.

Grnyedicsné Pataki Katalin
3.s osztályfőnök