Látogatás az érdi Csuka Zoltán Városi Könyvtárban

Májusban a magyar óra keretében az 1. a és 1. b osztály tanulóival ellátogattunk Érdre a Gyermekkönyvtárba. Nagyon kedvesen fogadtak bennünket. A könyvtáros néni érdekes feladatokat állított össze számunkra. Volt puzzle, melyben könyvcímeket kellett kitalálni, volt könyvkeresés és bemutatták a könyvkölcsönzés módját. A foglalkozás végén párokban kutathattak tanulóink az érdekesebbnél érdekesebb könyvek között. Mielőtt haza indultunk megnéztük a költészet napi rajzpályázat nyertes alkotásait, melyek a könyvtár falát díszítik. A következő magyar órán több diákom is jelezte, hogy édesanyjával elment a könyvtárba, beiratkozott, és már olvassa is a kikölcsönzött könyvet.

Remélem, tanulóink közül egyre többen választják az olvasást kedvenc időtöltésnek!

Ottné Lepnyák Julianna