Túra az Öreghegyen

Képek a kirándulásról

Kirándulásunkat a negyedik, ötödik, és a hatodik évfolyamon hirdettük meg. Célunk az Orbán-szobor, illetve a felette lévő, gyönyörű kilátást nyújtó hegytető volt.

Napos, de kissé hűvös időben indultunk el Panni nénivel, Adri nénivel és 44 tanulóval.

Utunk az iskolától a Benta patak mellett vezetett a falusi hídig, majd jobbra fordultunk, hogy elérjük az Orbán szobrot. Itt kisebb pihenőt tartottunk, majd továbbhaladtunk a hegytetőre, ahol megérkezve élveztük a szép kilátást. Közben Panni néni megmutatta a gyerekeknek a védett növényeket, és bemutattuk a látnivalókat (Velencei hegység, Martonvásári Gabonakutató, százhalombattai MOL, falusi templom).

Visszafelé Berkin mentünk keresztül, majd a Hazatérők útján és az Egészségház mögötti réten értünk vissza az iskolába. Túránk közel 2 óra 40 perces volt. Ez alatt majd 9 km-tettünk meg.

Kollégáimmal örültünk annak, hogy Tárnok egyik gyöngyszemét mutathattuk be ezen a napon diákjainknak.

Érdi Antal

Képek a kirándulásról