BNV 2009

Képek a kirándulásról

Még csak pár napja jártunk az iskolába, mikor egy titokzatos kirándulásra hívta meg a gyerekeket Anti bácsi és Feri bácsi. Az őszi BNV-re szerveztek tanulmányi kirándulást. Szinte mindannyian összenéztünk. Mire?! Néhány fiú egyből autó kiállításra gondolt, de a többségnek fogalma sem volt arról, hogy mi ez. A szervezők aztán elmagyarázták. Jó dolog volt az is, hogy érvényes diákigazolvánnyal ingyenes volt a belépés a kiállításra.

Így szeptember 10-én, csütörtökön kora délután egy busznyi tárnoki gyerek indult el egy számunkra újdonságot jelentő kiállítás felé. Kísérőként még Bálint Éva tanárnő is velünk tartott.

A belépés után a csoport pavilonról pavilonra haladva együtt nézte meg a látnivalókat. Nagyon örültünk az apró ajándékoknak, amit a kiállítók standjainál kaptunk.

Az első pavilonban az oktatás témaköréből láttunk érdekességeket. Sok diáktársamnak ez tetszett a legjobban. Nekem viszont egy másik, ahol Kína, mint a BNV díszvendége mutatkozott be. Valószínű, hogy azért volt számomra ez a legkedvesebb, mert sok újat láttam ennek a hatalmas országnak az életéből.

Következett az „A” pavilon, s egyben a legnagyobb. Képzeljék el, több mint 200 m hosszú! Itt fürdőszoba, egészséges életmód és ipar témakörében voltak látnivalók. Itt minigolfozásra és csocsózásra is volt lehetőségünk. Sajnos a csoki szökőkútnál nagy volt a sor, ezért azt csak megcsodálni tudtuk, pedig jó lett volna annak „vizét” megízlelni is. Az utolsó helyszínen a magyar élelmiszer mutatkozott be. Ez a hasunknak tetszett a legjobban, sok finomságot láttunk és kóstoltunk meg. Ezen a helyen egy magyar-kínai kereskedelmi megállapodás szerződésének aláírását is figyelemmel kísérhettük, illetve élő műsor szórakoztatta a látogatókat.

Utoljára a sétálóutca forgatagában vegyültünk el. Sokan ültünk be egy kiállított piros sportkocsiba, hogy lefényképeztessük magunkat. Ekkor már jó néhányan észrevettük az ólmos fáradtságot a lábainkban.

Az idő gyorsan elszaladt, hat órakor kellemesen kimerülve, de rengeteg új élménnyel és apró ajándékokkal szálltunk fel a buszra, és indultunk haza.

Egri Eszter 8. c

Képek a kirándulásról