Kirándult az 5. és 6. évfolyam

A tavalyi évhez hasonlóan a Tárnokőrök szervezésében rendhagyó természetismeret-órát tartottunk: a hatodikosoknak a Pusztazámori Regionális Hulladéklerakó Központban, az ötödikeseknek pedig Anasztázia-pusztán, a tehenészetben.

Mindkét alkalommal kerékpáros kirándulást szerveztünk. Az első alkalommal csodálatos volt az időjárás, de Anasztáziára menet szemerkélő esőben kerékpároztunk. A hulladékkezelőben megtanultuk, hogy a háztartásokban felgyülemlett hulladékkal mi lesz, és hogyan állítják vissza a természetet a lerakott szeméthegyen. Anasztázián kis bocikat simogattunk, megtanultuk, hogy milyen takarmánnyal etetik őket, és a program zárásaként megkóstoltuk a friss tejet. Élményekkel gazdagodva érkeztünk haza, mivel a tanteremben megtanultakat a természetben is megfigyelhettük.

Köszönjük szépen a Tárnokőröknek a segítséget, Mile Gábornak valamint Benkó Andrásnak és kolleganőjének az idegenvezetést.

Pintér Lászlóné

Képek az Anasztázia pusztai kirándulásról