BNV 2010

Iskolánk szeptember 8-án, a tavalyi évhez hasonlóan, kirándulást szervezett a Budapesti Nemzetközi Vásárra. A kapun belépve csalódottság fogott el bennünket, mivel mindössze három pavilonra zsugorodott a megtekinthető kiállítási anyag, illetve a cégek által biztosított ingyenes ajándékok mennyisége is töredéke volt az előző évinek.

Az első csarnokban a Nemzetek pavilonjában főleg keleti országok bemutatóit láthattuk. Itt, többek között, egy pakisztáni, tradicionális táncbemutatóban gyönyörködhettünk.

Ezután a második épület rendkívül széles választékú bemutatója következett. Gasztronómiai különlegességektől kezdve a Wellness szolgáltatásokon át az elektromos autóig itt minden megtalálható volt. Tanulóink legjobban a mini golf pályát élvezték.

A harmadik egyben utolsó épületben eltöltött idő feledtette velünk a kezdeti csalódottságot. Az ifjúságot vonzó kiállítási anyag interaktív szórakozási lehetőséget biztosított. Villanyvonat, távirányítású autó-, repülőgép, a legújabb technológiájú számítógépjáték kipróbálása mellett kígyósimogatásra is volt lehetőség. A legvonzóbb azonban a fizikai erőt, ügyességet igénylő feladatok voltak, úgymint kötélen egyensúlyozás, evezés, sörös rekeszekből toronyépítés. A tornyot úgy kellett megépíteni, hogy a csigával felhúzott rekeszeket egyesével rakta maga alá a kötéllel biztosított építő egészen addig, amíg az vele együtt el nem dőlt. A legmagasabb torony, amit láttunk, 28 rekeszből állt, de megtudtuk, hogy a csúcstartónak 31-et is sikerült maga alá rakni. Érdekes volt a vidáman tekintő 38004 db lufiból álló óriás szobor is, ami a Fifi virágoskertje nevet viselte.

Nehéz volt elszakadni a sok látnivalótól, de az élmény, amit ezen a napon tanulóink kaptak, biztos maradandó lesz.

Egri Ferenc

Képek a kirándulásról