Felsős tanulmányi kirándulások

Minden diák – legyen az kicsi vagy nagy – a szüneteken kívül leginkább a közös kirándulásokat várja legjobban a tanév során. Ha lassan, de ebben a tanévben is beköszöntött végre a június, amikor a felsős osztályok három napot kaptak tanulmányi kirándulásra. Kiürült az iskola, a gyerekek a falakon kívül szereztek új ismereteket, vagy mélyítették el tudásukat a tanév során megszerzett ismeretek egy-egy területén. Megérdemelt pihenés is volt ez, hiszen a kirándulás előtti héten nyolcadikosaink magyar nyelv és irodalomból belső vizsgán, illetve 4., 6. és 8. évfolyamon tanuló diákjaink az országos kompetenciamérés keretein belül adtak számot képességeikről.

A hétfőn induló osztályok izgatottan lesték az égboltot, vajon lesz-e eső, elindulhatnak-e gyalog vagy kerékpárral felfedezni a környéket. Szerencsére az özönvízszerű eső akkorra érkezett meg, amikor a gyerekek már hazaértek. Így volt ez a többi napon is. Reggeltől késő délutánig rekkenő hőségben járták az osztályok a fővárost és az országot, majd estére megérkezett az ügyeletes hűsítő zápor. Tanulóink eljutottak a tárnoki Öreg-hegytől Martonvásárig, Pakstól Szentendréig, a fővárosi állatkerttől a Hadtörténeti Múzeumig és Székesfehérvártól a Balatonig sok-sok csodálatos helyre.

Így aztán nem is csoda, hogy kipihent és lebarnult gyerekek és az eredményes programok után megkönnyebbült tanárok láttak neki az utolsó hét iskolai feladatainak, eseményeinek lebonyolításához.

Drobenák Katalin