Az 5. a osztály év végi kirándulásai

Az előzetes megbeszélések alapján úgy döntött az osztály, hogy három egynapos kirándulást szervezünk a tavasszal. A programok sikeres lebonyolításához a jó időjáráshoz is feltétlen szükség volt.

Az első napot helyben töltöttük el. A túra az iskolától indult az első célig, ami az Öreg–hegy volt. Kis pihenőt tartva lesétáltunk a Halastóhoz. Itt már a pihenésé és a játéké volt a főszerep. Hazafelé a Benta patak mellett haladtunk és kellemesen elfáradva értünk vissza az iskolához kora délután.

Másnap Martonvásár volt az úti cél. A Beethoven emlékparkban a Brunszvik Teréz Óvoda Múzeumot,  a Beethoven Emlékmúzeumot tekintettük meg és játékos órákat töltöttünk el a park tavának szigetén, ahol nyáron komolyzenei koncerteket tartanak. Akik még nem jártak közülünk itt, most ébredtek rá, milyen kiváló kiránduló célpont a szomszéd város.

Szerdán a budapesti állatkertet tekintettük meg a 6. b osztállyal. A sok-sok állat és növény közül mindenki kiválaszthatta a számára legkedvesebbet. Be kellett látnunk, hogy egy nap kevés az egész kertnek a megtekintésére. A játszótéren is nagyon jól éreztük magunkat, mint ahogy az előző két nap alatt. Új élményekkel, új ismeretekkel gazdagodtunk, amik emlékezetesek maradnak - remélhetően sokáig.

Érdi Antal

Tízórai az Öreg-hegyen