A 3. c és 4. c osztály látogatása az érdi vízműveknél

A Víz Világnapján, március 22-én az érdi vízműtelep megnyitotta kapuját a kisdiákok előtt. Kihasználva az alkalmat mi is körülnéztünk itt. Először egy ismertető filmet láttunk a telep működéséről. Utána Attila bácsi körbevezetett minket. Sok érdekes dolgot láttunk, hallottunk. pl. Honnan ered a csapvíz? Ásványvíz, vagy csapvíz fogyasztása ajánlott? Hogyan takarékoskodhatunk az ivóvízzel? Mire vigyázzunk, hogy ne kerüljön annyi szennyező anyag a csatornákba? stb.

Ezután megfigyeltünk egy terepasztalt, amely a vízmű körzetéhez tartozó kutakat mutatta meg.

Látogatásunk végén ajándékcsomagot kaptunk, amelyben sok érdekes rejtvény és olvasnivaló volt. Korunk súlyos problémája a környezetszennyezés. Mi diákok is óvhatjuk környezetünket most, és tehetünk érte majd felnőttként is.

Jankó András, Sudár Krisztián 4. c osztályos tanulók