Osztályunk tanulmányi kirándulásán

2012. június 8.

Visegrádra érkezve rögtön a királyi palotához mentünk.

Körbeálltuk az idegenvezetőnket, aki a palota történetéről mesélt nekünk, majd körbevezetett minket benne. Sok mindent láttunk, de nekünk a Herkules-kút tetszett a legjobban.

Ezután egy solymászati bemutatót tekinthettünk meg, melyen vadászgörényt, kutyát és sólymot láttunk vadászat közben.

Később a Salamon-torony lábánál egy lovagi tornán vettünk részt. Ott a Szent György Lovagrend tagjai dobócsillagot, lándzsát, kardot, pajzsot, íjat, íjpuskát, csatabárdot, buzogányt és láncot használtak a harc közben.

Ezt követően egy mesejátékot néztünk meg, utána a bobpályán boboztunk, ahol összefutottunk iskolánk egyik 6. osztályával. A Mogyoró-hegyi játszótéren egy jót játszottunk, majd hazavittük a 6. osztályosokat Leányfalura.

Nagyon jól éreztük magunkat, de jól el is fáradtunk!

Bujáki Bianka, Filimon Beatrix, Gregor Nikolett, Nemes Beáta 4. b osztályos diákok