Kirándulás a Parlamentbe

Május 12-én a 2.b és a 3.c osztály tanulmányi kiránduláson vett részt az Országházban.

Már az oda út is tartogatott érdekességet, hiszen voltak olyan tanulóink, akik még soha nem utaztak metrón, s most próbálták ki először a mozgólépcsőt.

Miután megérkeztünk a Kossuth-térre, gyerekeink elámultak a monumentális épület láttán, hiszen nemcsak a látványa, hanem a mérete is tiszteletet parancsoló.

Az idegenvezető beszámolóját érdeklődve hallgatták, majd feltettek még néhány olyan kérdést, amely foglalkoztatta őket.

Megcsodálhattuk koronázási ékszereinket, a gyönyörű csillárokat és ámulatba ejtettek a freskók, szobrok, melyeken a legjobb magyar mesterek dolgoztak.

Csendben, fegyelmezetten vonultunk a vörös szőnyegen, és sajnáltuk, amikor látogatásunk véget ért.

Hatalmas élménnyel gazdagodva tértünk haza. Mostantól kezdve -egyik kisdiákunk szerint-, ha a parlamenti közvetítéseket látjuk, úgy érezzük, mi is ott vagyunk az ülésteremben, csak éppen a gombot nem nyomhatjuk meg…

Bóni Cecília