Pákozdi kirándulás

Képek a kirándulásról

Megemlékezés és akadályverseny Pákozdon

2009. 10. 09-én vonattal és hajóval elindultunk Pákozdra, ahol megemlékeztünk az 1948-as csata hőseiről és az 1949-es Aradi vértanúk kivégzéséről. Az állomásokon a 8. évfolyamos tanulóink vezették a feladatok elvégzését, így mi, osztályfőnökök is részt vehettünk a versenyeken osztályainkkal együtt.

Előzőleg négy 8. c osztályos fiúval feltérképeztük a terepet és összeállítottuk a feladatokat.

A nagy napon az egész felső tagozat és a 4. c osztály hátizsákkal felszerelkezve nekiindult a túrának.

Megérkezés után a felújított emlékműnél a 8. b osztály két tanulója versekkel idézte fel a vértanúk kivégzését, majd 1948-as dalokat énekeltünk gitárkísérettel. Ez alatt az állomásfőnökök elfoglalták kijelölt helyüket az arborétum területén.
A feladatok között volt sebesült cipelése pokrócban, történelmi feladat, lovasroham egymás hátán, földrajzi betűrejtvény, tobozzal célba dobás, képrejtvény, forradalmi totó.

Hazafelé még benéztünk a győztes csatát bemutató múzeumba, majd kicsit elfáradva, de jó kedvvel késő délután értünk haza.

Pintér Lászlóné

A mi pákozdi csatánk

Pákozdra utazott a felső tagozat összes diákja október 9-én. Vonattal Agárdra, majd hajóval a csata helyszínére mentünk tovább.

Onnan hosszú sétát tettünk az emlékműhöz, ahol egy rövid megemlékezést tartottunk a pákozdi csatáról és a 13 aradi vértanúról. Amíg a többség hallgatta a műsort, addig az állomásvezetők elfoglalták a helyüket, várták, hogy megérkezzenek az osztályok.

A feladatok között szerepelt: sebesültek cipelése, elrejtett gyertyák megkeresése, történelmi totó kitöltése, és még sok más próbatétel, ahol sok pontot gyűjthettek az gyerekek. Miután mindenki sikeresen végrehajtotta ezeket, a csapatok megtekinthették az ottani múzeum kiállítását, ami a pákozdi csata hőseinek állít emléket. Itt egy óriási terepasztal segítségével jelenítették meg a csata eseményeit.

Kis pihenés után végigszaladtunk az erdei tornapályán, ahol a testnevelés órákról is ismerős gimnasztika-gyakorlatokat végeztünk. A túra végeztével ismét hajóra szálltunk, és meg sem álltunk az agárdi vasútállomásig. A vonaton már kissé elfáradva dőltek el a tanulók az üléseken, ki erre, ki arra. Jól telt el ez a nap! Köszönjük tanárainknak, és különösen Panni néninek, aki ilyen tartalmasan megszervezte az egész napi programunkat!

Kaiser Alexandra

Képek a kirándulásról