Kirándulások

Megkerülhetetlen a nukleáris energia

Pakson jártunk (2008)

Napjainkban központi szerepet játszik az energetika, és az ezzel szorosan összefüggő környezetvédelem. Érdemes tehát tiszta képet kapni arról, hogy a hozzánk elérkező villamos energia milyen utat tesz meg a turbinától a konnektorig. Az első állomás az erőmű. Pakson az atomerőmű, melyet a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 8. osztályos tanulói látogattak meg, hogy képet kapjanak a legkörnyezetkímélőbb technológiáról. Talán első hallásra furcsa, hogy egy atomerőmű környezetkímélő. Sajnos a köztudatban más él. Ezért is fontos, hogy minél többen eljussanak a Paksi Atomerőmű Látogató Központjába.

Nekünk sikerült. Ha valaki megnézi a világ egyik legbiztonságosabb atomerőművét, elszáll a kételye. A jövő energiafelhasználása folyamatosan nő, melyet a megújuló energiaforrások jelen technológiai fejlettség mellett nem képesek kielégíteni. A fosszilis energiahordozókkal pedig egyre nagyobb baj van, hiszen óriási terhet rónak az élővilágra. Egyelőre nem tudunk jobb megoldást, mint az atomenergia felhasználását, mely Magyarország villamos-energiájának 40 %-át termeli meg. A kiégett fűtőelemek problematikája is megoldott ma már, hiszen biztonságban képes tárolni akár évszázadokon keresztül.

Második állomásunk, a Radioaktív Hulladékkezelő Központ.

Harmadik az Energetikai Szakközépiskola, hiszen tanulóink pályaválasztás előtt állnak.

Reméljük, hogy hagyományt tudunk teremteni, és minden tanulónk eljut Paksra egy tanulmányi kirándulás keretében.

Az Atomerőmű tiszta, környezetbarát létesítmény.

Nem fogyaszt oxigént, nem bocsát ki széndioxidot, kéndioxidot, nitrogén oxidokat, port, pernyét és salakot. Nem járul hozzá a globális felmelegedést okozó üvegházhatás fokozásához.

Vályogosné Kertes Erzsébet

Képek a kirándulásról