Március 15. (2024)

Képek a felsős megemlékezésről

Képek az községi megemlékezésről

1848 hőseire emlékeztünk

Iskolánk mindig nagy hangsúlyt fektet nemzeti ünnepeink méltó megemlékezésére. Ez idén sem volt másképp. Ebben az évben a 4. s osztály vállalta, hogy felelevenítve a forradalom eseményeit, emléket állít azon hősöknek, akik kiálltak a szabadság mellett.

A több mint félórás műsor az iskolában és a községi ünnepségen is előadásra került. Mindkét helyszínen, gyerekek és felnőttek egyaránt, töretlen figyelemmel kisérték azt.

Negyedikeseink biztos szövegtudással, korukat meghazudtoló átéléssel közvetítették a hallgatóság felé a szabadságharc történéseit. Ezt segítették a diákok által csengő hangon előadott dalok, a mozgással koreografált színpadkép, illetve a saját készítésű jelmezek.

A szereplés az iskolában és a művelődési házban egyaránt szűnni nem akaró vastapssal zárult.

Köszönet a gyerekeknek, valamint felkészítőjüknek Markó Ágota és Rihóné Markó Katalin tanítónőknek azért a katartikus élményért, amelyet a nézők éreztek az előadás megtekintése után.

Egri Ferenc

Képek az alsós megemlékezésről