Március 15. (2010)

Megtekinthető videó a műsorról

Idén a márciusi forradalom 162. évfordulójára emlékeztünk. Erre a napra iskolánk alsó és felső tagozatos tanulói egyaránt színvonalas ünnepi műsorral készültek.  A kicsik  műsorát Ottné Lepnyák Julianna és Sulai Gáborné tanítónő felkészítésével a 3. c osztály tanulói szolgáltatták. A  felső tagozatban a 6. a osztály idézte fel a forradalom hangulatát. Felkészítőjük  osztályfőnökük Pápay Ágnes és magyar tanáruk Dani Erika volt.

A községi ünnepség műsorát a 7. b osztály tanulóinak szavalatai színesítették. Betanítójuk Kovács Gáborné osztályfőnökük volt.

Megemlékezés az alsó tagozaton

Idén a 3. c osztály készült az ünnepi műsorral.

A gyerekek lelkesen tanulták a dalokat, verseket, melyeket tisztán, érthetően, bátran adtak elő.

A néptánchoz a zenekíséretet Gulyás Ferenc zenész állította össze, amit ezúton is szeretnénk megköszönni.

A hallgatóság érdeklődve nézte végig a műsort és nagy tapssal jutalmazta a szereplőket.

Sulai Gáborné és Ottné Lepnyák Júlia

Képek az alsó tagozatos ünnepségről

Megemlékezés a felsőben

Kezdő tanárként először adatott meg a lehetőség, hogy felkészítsek egy osztályt az ünnepi műsor előadására. Emlékezetemben még élt a saját gyermekkorom emléke, amikor mint gyerekek készültünk, izgultunk a próbák alatt. Gondoltam, hogy a mai diákoknál sem lesz ez másképp. Amikor megtudták a hatodikosok, hogy ők adják elő a március 15-ei megemlékezést, nagyon megilletődtek, de miután aludtak egyet az első sokkra, már másnap a szöveget követelte mindenki. Nem kellett őket unszolni, győzködni, vagy dicsérettel bíztatni, egytől-egyig szerepelni akartak. A próbák során akadtak kisebb összezördülések, például, hogy ki hova álljon, mikor beszéljen, hova üljön, de a végére sikerült rendezni a sorokat. Nagy segítségemre volt Szinyéri Judit tanárnő, aki a zenei betéteket tanította be a gyerekeknek, valamint osztályfőnökük Pápay Ágnes, aki a rendre és fegyelemre ügyelt a próbák során. A hangulatos díszletet Bálint Éva tanárnő álmodta és valósította meg, amellyel emelte a műsor fényét. Egyben segített a jelmezek elkészítésében is. Sokat próbáltunk, de meghozta gyümölcsét a rengeteg belefektetett energia.

Eljött a nagy nap. A gyerekek reggel még nem érezték a feladat súlyát, ellenben az előadás közeledtével úrrá lett rajtuk az izgalom. A műsor nagyon jól sikerült, óriási tapsot kaptak a gyerekek, valamint egy tálca süteményt is, amelyet örömmel fogyasztottak el.

Dani Erika

Képek a felső tagozatosok iskolai és a
községiünnepségen való szerepléséről

Ünnepség az alsó tagozatban