Március 15. (2011)

Film az alsósok műsoráról

Film a felsősök műsoráról

Szerepeltünk!

A március 15-i műsort mi, a 3. c osztályosok adtuk elő. Nagy sikert aratott a megemlékezés. A szövegeket, verseket, dalokat sokszor elpróbáltuk Kati nénivel és Andi nénivel. Kellékeink közé tartozott a huszárcsákó, a cilinder, a papírszakáll, a hosszú szoknya, a kalap, vállkendő. „Petőfi” és” Jókai” arcán szemceruzával rajzolt bajusz és szakáll ékeskedett. Néhány szereplő sajnos megbetegedett a felkészülés ideje alatt. A hetes egyik nap így jelentett: - Hiányzik „Petőfi” és „Jókai”! Szerencsére az előadás napjára majdnem mindenki meggyógyult. Az énekkarosok szépen énekeltek. Köszönjük Csaba bácsinak a közreműködést!

Szokolai Réka, Orosz Hajnalka, Márkus Bence
3. c osztályos tanulók

Képek az alsó tagozatos ünnepségről

Március 15. a felső tagozatban

Ebben a tanévben Bálint Éva tanár néni vállalta az ünnepi műsor elkészítését. Az előadásra a 8.a és a 7.b tanulói közül készített fel a lelkes csapatot.

Díszvendégünk volt Szolnoki Gábor polgármester és Váradi Imréné iskolánk volt igazgatója.

A műsor az európai forradalmak fellángolását és a 15-ei délelőtti eseményeket emelte ki méltóképpen. A díszletek is az igényes munkát dicsérik. Az énekkar és a szereplők, az ünnep rangjához méltóan, jól felkészültek az előadásra. A látványelemek (mécses, zene és filmbejátszás) még csak fokozták a hatást, s így ez a március 15-ei ünnepség is sokáig a szívünkben marad.

Érdi Antal

Képek a felső tagozatos ünnepségről

Képek a községi ünnepségről

Ünnepség az alsó tagozatban