Október 23. (2012)

Képek az iskolai megemlékezésről

Képek az községi megemlékezésről

Már egy hónappal az ünnepség előtt elkezdtük a műsor összeállítását.

Az első időszakban beszélgettek a tanulók olyan rokonokkal, ismerősökkel, akik szívesen meséltek a korszakról. Ezek után kiválasztottuk a versmondók személyiségének megfelelő kortárs verseket, amelyek igazán méltóan szólnak az 1956-os eseményekről. A versek közé megtörtént eseményeket feldolgozó prózai szögeket iktattunk. A keretjáték a történelmi eseményekhez hűen bontakozott ki. Végül Egri Ferenc tanár úrral összeállítottuk a zenei és effekthatásokat.

Ezek után kezdődtek a tulajdonképpeni próbák reggel fél 8-tól három héten keresztül, hetente három alkalommal, kitartóan. Mindenki hitt abban, hogy valami fontosat teszünk.

Végül elérkezett az iskolai ünnepség napja. Délelőtt még egy gyors próba, majd délben a felsősöknek, délután kettőkor az alsósoknak adtuk elő a jeles alkalomra betanult műsort. Igyekeztünk minden korosztályhoz szólni, később a szülők visszajelzéseiből kiderült, hogy a gyerekek nagy többsége egy élménnyel gazdagodott. Sokan megértették 1956 fontosságát, és jelentőségét.

A műsorban résztvevő 8. b és 8. c osztályos tanulók névsora: Babos Krisztina, Bara Norbert, Bosnyák Patrícia, Cordasco Dominik, Daka Dominik, Fekete Fruzsina, Horváth Boglárka, Kuzma Renáta, Matyeák Tünde, Nagy Kristóf, Ormai Fanni, Patyi Patrik, Svígruha Anett, Takács Zsolt, Tratz Maximilián, Varga Judit, Zelenka Zita. Külön köszönet Egri Ferenc tanár úrnak a technikai segítségért és Bálint Éva tanárnőnek az iskolai dekorációért.

Lejegyezte Kávai Katalin a műsor szerkesztője és betanítója

Képek az iskolai megemlékezésről