Október 23. (2017)

Képek az községi megemlékezésről

Iskolánkban ismét megemlékeztünk ’56 hőseiről

Az aulában összegyűlt diákság a sokat ígérő, korábbi próbák tantermekbe beszűrődő hangfoszlányaitól fellelkesülve, izgatottan várta az ünnepi műsort. A hatás nem maradt el!

A forradalom eseményeit bemutató élőképeket, színészi némajátékot Koncz Zsuzsa a korszak visszásságait, történéseit megjelenítő örökbecsű zenéje, és a korabeli munkásmozgalmi, a rendszer „dicső” voltát megéneklő dallamai festették alá.

Hatásában művészi, kiállításában igényes előadást láttunk. Az elmélyült megemlékezést maximálisan elősegítő, közösen eltöltött 30 percben volt részünk, mely Drobenák Katalin tanárnő áldozatos munkáját és tehetségét dicséri.

A díszletek, a kellékek, a jelmezek, a rendezés, a gyermekek némajátéka és a zene összhatása igazán különleges élményt adott az iskola minden diákjának, melyet az előadás végén beálló dermedt csend, majd az azt követően kitörő tapsvihar is igazolt.

A nemzeti megemlékezéshez valóban méltó, katartikus produkciót láthattak a nézők.

Szabadicsné Hegedűs Dóra

Képek az községi megemlékezésről