Aprók napközis tábora (2011. június)

Képek a táborról

Nyári zsivaj az iskolában

Bár a vakáció már javában tart, az iskola falai és udvara vidám gyerekzsivajtól visszhangzik minden nap. Joggal merülhet fel a kérdés, miként lehetséges ez. Innovatív, kreatív pedagógusok munkájával. A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola felismerve a dolgozó szülők problémáját, mely szerint nem tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció teljes ideje alatt, igyekezett minden fél számára optimális megoldást keresni. Í így jött létre az „Aprók városa” Tárnokon. Ez egy három hetes napközis tábor, mely az első héten a természeti kincsek, a második héten a zenei, a harmadik héten pedig a történelmi korszakokkal való megismerkedést tűzte ki célul.  A majdnem egyhónapos kavalkád idején közel 40 tárnoki gyermek töltötte itt aktív pihenéssel, játékkal, kézműveskedéssel, kisebb-nagyobb kirándulásokkal és ismeretszerzéssel napjait, miközben szüleik a munkájukat végezték. A táborban helyi és vendég pedagógusok, szakemberek tevékenykedtek, segítve az ismeretek mélyebb, szakszerűbb elsajátítását, a szabadidejük hasznos eltöltését. A gyerekek kikapcsolódva szereztek új ismereteket a bennünket körülvevő szűkebb és tágabb környezetről, zenei kultúránk fejlődéséről és történelmünkről. A kézműves tevékenységek szorosan kapcsolódtak a napi témákhoz, kiegészítve az általános ismereteket.

Íme egy kis ízelítő a programból:

Ø      vályogvetés

Ø      kirándulás Anasztázia pusztára, a tehenészetbe, ahol egy boci születését kísérhettük végig

Ø      Szemlőhegyi-barlang túra,

Ø      tárnoki Kőfejtő és a közelében létrehozott Kőkiállítás megtekintése,

Ø      római katolikus templomban orgonamuzsika hallgatás,

Ø      reneszánsz zene- és táncbemutató, a Gaudium kórus reneszánsz koncertje

Ø      zenei vetélkedő a martonvásári kastély parkjában, a barokk jegyében

Ø      Érd zenei könyvtárában Mozart operával ismerkedtünk

Ø      Zalatnay Sarolta (Cini) interaktív koncerttel lepett meg bennünket

Ø      Gál Péter segítségével betekintést nyerhettünk a régi tanyasi életmódba

Ø      Mikrocsoportos felkészülés keretében feldolgoztuk az ókor világát

Ø      Szoborkeresés a Budai várban

Ø      Nobel díjasok tablójának elkészítése

Péntekenként a menetrend szerint érkező eső miatt „virtuális” szalonnasütéssel záródtak heteink.

Pedagógusaink igyekeztek színes, változatos tevékenységeket biztosítani a résztvevő gyerekeknek. Kreatív foglalkozások keretében megismerkedhettek a szövés,a csomózás, a gyöngyfűzés, a varrás, a nemezelés, a decoupage, a batikolás és a festés rejtelmeivel.

Felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk mindannyian, s kötött felnőtt és gyermek egyaránt talán életre szóló barátságokat.

Aprók városa lakói

Képek a táborról