Megkezdődött a 2016-2017 es tanév

Képek a rendezvényről

Reggel nyolckor tanévnyitó ünnepséggel kezdődött a 2016/17-es tanév a II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskolában. A diáktársakat, köztük 58 elsőst, a 3. c osztály tanulói köszöntötték ünnepi műsorral. Ünnepi beszédét elsőként Szolnoki Gábor polgármester mondta el, majd Bagdiné Dudog Orsolya az iskola igazgatónője köszöntötte a diákokat.

Mint ismeretes Tárnok Nagyközség Önkormányzata minden évben a tanévnyitó ünnepséget megelőzően biztonsági tanácskozást tart annak érdekében, hogy az iskolakezdés idején rendőreink figyeljék, óvják óvodáink, iskoláink környékét, míg újra megszokottá válik az iskolakezdés miatti forgalomnövekedés. Az intézmények környezetében a rend őrség mellett, a Közterület-felügyelet munkatársai is segítik a forgalom biztosítását.

Szolnoki Gábor, polgármester: „Településünk életének legszebb pillanatai közé tartozik, amikor nyár végével benépesül az iskola. Különös szeretettel fordulunk ilyenkor az elsősök felé, akik életében ez egy igen nagy változást hoz. Ez szüleikre is igaz, szülő és gyermek, ez a páros kapja most a legnagyobb figyelmet. Az iskolára, a pedagógusokra hárul az iskolai oktatás és nevelés legnagyobb terhe, de ha ez a három szereplő – szülő, gyermek és pedagógus – bizalommal fordul egymás felé, a siker nem maradhat el. Természetesen nem vagyunk egyformák, képességeink és lehetőségeink is különbözőek, de az, hogy minden gyermek ennek megfelelően a legtöbbet tudja elérni, a legjobb érzéssel tudjon iskolába járni és tanulni, a mi felelősségünk is.”

Képek a rendezvényről