Megkezdődött a 2017/2018-as tanév

Képek a rendezvényről

"Tárnokhír online" írás

Szeptember elsejével ismét új tanév kezdődött: péntek reggel ünneplőbe öltözött diákjaink vették az iskola felé az irányt. A folyosó és az iskolaudvar megtelt gyermekzsivajjal. Véget ért a nyári szünet. Az iskolánk udvarán tartott tanévnyitó ünnepségre izgatottan gyűltek össze tanulóink, szüleik és ünnepségünket megtisztelő vendégeink.

Műsorunkat egy ismeretlen szerző gondolataival nyitottuk meg:

„Minden kezdet egy várakozással teli nagy-nagy utazás, tele álmokkal, izgalmakkal, tervekkel, s azzal a hittel, hogy álmaink valóra válnak.”

A nyitó gondolatok után örömmel köszöntöttük kedves vendégeinket: Dr. Aradszki András energiaügyért felelős államtitkár urat, Pest megye 1. számú választókörzetének országgyűlési képviselőjét, Szolnoki Gábort, községünk polgármesterét és Szalai Ferenc képviselő urat.

Műsorunk a Himnusz közös éneklésével folytatódott. Ezt követték vendégeink tanévnyitó gondolatai. Szolnoki Gábor polgármester úr sok-sok sikert, eredményes tanévet kívánt intézményünk minden tanulójának és dolgozójának. Dr. Aradszki András képviselő úr pedig egy hamarosan megvalósuló, nagyszabású iskola-felújítás hírével örvendeztetett meg bennünket.

A köszöntők után tanulóink műsora következett, amelyre lázasan készültek.

Mráz Dóra, Érdi Áron és Zsiros Réka 3.a osztályos tanulók Keszthelyi Zoltán: Első osztályos leszek című versét adták elő. Kovácsi Balázs 1.s osztályos tanuló tolmácsolásában hallgathattuk meg Bősze Éva: Micsoda boldogság című versét, Juhász Henriett 4.a osztályos tanuló Szinetár Györgyi: Szeptemberi csengetés című versét mondta el. Albert Mihály 4.c osztályos tanuló harmonika szólójával színesítette ünnepi műsorunkat.

A jókívánságok sorát intézményünk vezetője, Bagdiné Dudog Orsolya folytatta. Beszédében, hagyományainkhoz híven, Orsi néni kedves, bátorító szavakat mondott az első osztályos tanulóinknak és szüleiknek.

Majd felcsendült a zene és ünnepségünk elérkezett a fénypontjához, hosszú évek hagyományát folytatva, 8. osztályos tanulóink átadták kis elsőseinknek az iskola diákjai által készített ajándékokat.

Az ünnepség további részében a kedves szülők és tanulóink tájékoztatót kaptak a 2017/18-as tanév kiemelt feladatairól, terveiről. Buza Sándor az Andretti Károly Művészeti Iskola intézményvezető helyettese a hangszer és a szolfézs tanulás lehetőségeiről tájékoztatta a szülőket.

Tanévnyitó ünnepségünket az alábbi gondolatokkal zártuk:

„Álmaink megvalósulásáért mindennap munkálkodnunk kell, de ez együtt, egymást segítve könnyebb, az esetleges kudarcok, sikertelenségek könnyebben elviselhetők.”

Bízunk benne, hogy tíz hónap múlva, mikor bezárjuk a tanévet, örömmel elmondhatjuk, hogy nekünk, Rákóczisoknak ez sikerült!

Baráth Ildikó

Képek a rendezvényről

Bagdiné Dudog Orsolya igazgatónő, Szolnoki Gábor polgármester, dr. Aradszki András államtitkár, országgyűlési képviselőnk

"Tárnokhír online" írás

Pénteken reggel nyolckor tanévnyitó ünnepséggel kezdődött a 2017/18-as tanév a Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskolában. A diáktársakat, köztük 70 elsőst, az alsós diákok köszöntötték ünnepi műsorral.

Szolnoki Gábor polgármester ünnepi beszédében elmondta, hogy a település életének egyik legszebb, legizgalmasabb napja az évnyitó. A diákok természetesen jobban díjazzák az évzárókat, ugyanakkor az biztos, hogy most 70 kisgyermeknek és szüleiknek teljesen új élet kezdődik, számukra bizonyosan izgalmas, várakozásokkal, aggódásokkal teli ez a pillanat. Amiért pedig településünk életének is egyik legmeghatározóbb ünnepe ez, az nem más, mint annak tudata, annak látványa, hogy előttünk vannak településünk, hazánk jövőbeli életének alakítói. Belőlük, gyermekeinkből pedig minél több van, annál biztosabban nézhetünk a jövőbe. Természetesen rajtuk kívül nagyon fontos a pedagógusok és a szülők munkája, segítsége is, hogy az a hely ahol tanulnak, a Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola a legtöbbet adhassa a jövő generációjának.

Dr. Aradszki András államtitkár, országgyűlési képviselőnk beszédében kiemelte: „A kormány igyekezett a családok terheit csökkenteni tanévkezdés előtt, és ennek érdekében kiterjesztette a tankönyvek ingyenességét kilencedik osztályig. A tankönyvek ingyenességére 13 milliárdot fordítottak, ez több mint egymillió diákot, a tanulók 87 százalékát érinti”. Hozzátette: „A kormány 79 milliárd forintot fordít gyermekétkeztetésre, így az ingyenes étkeztetésben a gyerekek mintegy fele, az óvodások, bölcsődések kilencven százaléka részesül”. Az államtitkár szólt arról is, hogy a tárnoki iskola is szerepel a kormány által bejelentett iskolafelújítási projektben, aminek köszönhetően a mostani elsősök idejük nagy részét már egy korszerűbb intézményben tölthetik.

Mint ismeretes Tárnok Nagyközség Önkormányzata minden évben a tanévnyitó ünnepséget megelőzően biztonsági tanácskozást tart annak érdekében, hogy az iskolakezdés idején rendőreink figyeljék, óvják óvodáink, iskoláink környékét, míg újra megszokottá válik az iskolakezdés miatti forgalomnövekedés. Az intézmények környezetében a rendőrség mellett, a Közterület-felügyelet munkatársai is segítik a forgalom biztosítását.