Megkezdődött a 2018/2019-es tanév

Képek a rendezvényről

Új tanév, megújult iskola

Hajnal Gabriella a Klebelsberg Központ elnök asszonya átadja intézményvezetőnknek, Bagdiné Dudog Orsolyának a felújított intézményt.

A Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskolában 2018. szeptember 3-án 8.30-kor megszólaló csengő egy sok tekintetben különös iskolaév kezdetét jelezte. A nyár folyamán a munka zajától volt hangos az anyaiskola és telephelye. A Klebelsberg Központ által meghirdetett infrastruktúra-fejlesztési pályázat keretében intézményünk 60 milliós támogatásban részesült. A pályázat benyújtója, a beruházás szervezője és irányítója, az Érdi Tankerületi Központ volt.

A nagyiskolában felújításra került a villamoshálózat, a mosdóhelyiségek és a tantermek egy része, a kisiskolában pedig négy terem aljzatbetonozása, burkolása és festése.

A munkák a nyár folyamán határidőre elkészültek, és a megújult épületegyüttes a tanévnyitó ünnepélyen került átadásra.

A Rákóczi-indulóra tanulóink bevonultak, és elfoglalták kijelölt helyüket, majd a 8. osztályosok zászló kíséretében bevezették kis elsőseinket.

Rendezvényünk mottójául egy kedves, de mindenki számára szívhez szóló idézetet választottunk:

„Ma újra kinyílik egy képzeletbeli könyv, melynek lapjai van akinek még üresek, van akinek egyes fejezetei megteltek. Mi a különös ebben a könyvben, az, hogy minden fejezete így kezdődik: De jó, hogy itt vagy!”

A nyitó gondolatok után örömmel köszöntöttük kedves vendégeinket:

Hajnal Gabriellát, a Klebelsberg Központ elnökét, Sárközi Mártát, az Érdi Tankerületi Központ Tankerületi igazgatóját, dr. Aradszki Andrást, Pest megye I. számú választókerületének országgyűlési képviselőjét, Szolnoki Gábort, Tárnok község polgármesterét, Németh Tímeát, az Érdi Tankerületi Központ gazdasági vezetőjét, Rónyai Gábort, az Érdi Tankerületi Központ vagyongazdálkodási referensét.

Bemutattuk az intézményünkbe érkező új kollégákat is:

Horváth Évát, Jerkus Tibor Istvánnét, Szávai Ibolyát, Varró Évát és Gyöngyösi Ádámot.

Műsorunk a Himnusz közös éneklésével folytatódott. Elérkezett a nap egyik legizgalmasabb pillanata, Hajnal Gabriella a Klebelsberg Központ elnök asszonya átadta intézményvezetőnknek, Bagdiné Dudog Orsolyának a felújított intézményt.

Ezt követték vendégeink tanévnyitó gondolatai. Sárközi Márta tankerületi igazgató asszony örömét fejezte ki, hogy a tankerületben egy megújult intézmény került átadásra, és a tanulók egy szebb környezetben élhetik mindennapjaikat. Dr. Aradszki András, Pest megye országgyűlési képviselője gratulált a pályázat elnyeréséhez és a kivitelezés sikeres lebonyolításához. Szolnoki Gábor községünk polgármestere sok-sok sikert és eredményes tanévet kívánt.

Gyermekeink lázasan készültek a nagy napra:

Kálnay Adél: Köszöntő című versét Gönczi Gréta 4. a-s tanuló adta elő. Szintén ebből az osztályból Mráz Dóra és Tóth Eszter furulya játékukkal színesítették rendezvényünket. Szalai Borbála: Utolérem a bátyámat című versét Lázár Elizabet Judit és Horváth Milán, újdonsült elsőseink tolmácsolásában hallhattuk.

Orsi néni, iskolánk igazgatója köszöntötte az 1. osztályos apróságokat. Majd felcsendült a Sulidal és hosszú évek hagyományát folytatva a 8. osztályosok átadták a kis csöppségeknek az iskola diákjai által készített ajándékokat.

Tanévnyitó ünnepségünket a következő gondolatokkal zártuk:

„ Most már biztosan tudom, hogy jó helyen vagyok, vagyunk, mert ez egy olyan hely, ahol vártak, fontos vagyok, ahol a hibáimmal, sikereimmel, sikertelenségeimmel együtt is elfogadnak, szeretnek.

Érzem, tudom, hogy nekem, nekünk itt a helyünk.

Baráth Ildikó

Képek a rendezvényről