Egy pályázat, 250 pályamű

A nyertes pályaművek

Nagy sikerrel zárult a Benta-Kör rajzpályázata…

Több mint 250 rajz, grafika és festmény érkezett arra a pályázati kiírásra, melyet a Tárnokhír újságban tettünk közzé, a Benta-Kör Állat-, Természet-és Környezetvédők Egyesülete nevében. 2010 végén került kiírásra az a környezetvédelmi rajzpályázat, melyre a helyi természeti értékeket ábrázoló pályaműveket vártunk. A tavalyi évhez hasonlóan a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola diákjai több mint 250 pályaművet adtak le, melyek közül 6 helyezett került ki győztesként, a díjazottak pedig átvehették könyvjutalmukat a március 15-i központi ünnepségen Bangó Szilvia egyesületi elnöktől.

A pályaműveket két csoportban összesen 60 ezer forint értékben, környezet-és természetvédelemmel kapcsolatos könyvekkel jutalmazták. Köszönjük a neves zsűrinek a részvételt: Szolnoki Gábor polgármester, Ament Éva – Iharos Népművészeti Egyesület, Bangó Szilvia elnök – Benta-Kör, Klemné Zabó Ágnes önkormányzati képviselő, Sármándi Pál újságíró és Lőrincz Györgyné, a Tárnoki kézimunka Klub vezetője. Köszönjük a sok rajzot és pályaművet és gratulálunk mindenkinek, hiszen nagyon sok szép rajz érkezett. A rajzokból az iskolában kiállítást is rendeznek majd, így mindenki gyönyörködhet a munkákban.

Cseresnyés Attila

A nyertes pályaművek
(Az alsó és felső tagozatos munkák külön értékelve)

Első helyezett – Gregor Nikolett 3.b

Második helyezett – Lengyel Evelin 3.b.

Harmadik helyezett – Nagy Nikoletta 4.c.

Első helyezett –Jombach Bianka 8.a.

Második helyezett – Gonda Henriett 6.c.

Harmadik helyezett – Varga Judit 5.b.