„Toll, könyv, ecset” - alsós komplex verseny

2011. február 22-én az érdi Széchenyi István Általános Iskolában jártunk, ahol, mint minden évben, az idei tanévben is megrendezésre került az alsó tagozatos gyerekek számára kiírt, már hagyományosnak mondható komplex tanulmányi verseny.

A csapatok főként érdi iskolákból és Tárnokról verbuválódtak. Ezen kívül a vendégül látó iskola nagyváradi testvériskolájának csapatai is rajthoz álltak.

Így tehát a tárnoki mezőnynek volt kivel összemérnie a tudását szövegértés, fogalmazás és rajz kategóriában.

A mostani téma, amely köré szerveződtek a feladatok „Az iskola” volt.

Ebben tehették próbára tudásukat a kisdiákok. Ki-ki rajzolt, történetet írt vagy éppen szöveget dolgozott fel az adott témakörben.

A házigazda jó szervezésével mindent megtett azért, hogy gyerekek, felnőttek jól érezzék magukat a rendezvényen, és gördülékenyen, gyorsan eljussunk a várva várt eredményhirdetésig, amelyet Tárnokról 3 csapat várt.

2. évfolyamról:

- Kriskó Krisztina 2.c (rajz)
- Gergely Mátyás 2.b (szövegértés)
- Szegfű Benedek 2. b (fogalmazás)

3. évfolyamról:

- Gothárd Barbara 3. c (fogalmazás)
- Márkus Bence 3. c (szövegértés)
- Gregor Nikolett 3.b (rajz)

4. évfolyamról:

- Hoppál Sára 4.c (szövegértés kategória)
- Nagy Nikoletta 4.c (rajz)
- Lehoczki Patrícia 4.a (fogalmazás)

Nagy volt az örömünk, amikor a csapatokból a díjátadáskor szólították tanulóinkat.

Gratulálunk mindenkinek, akik részt vettek a versenyen, hiszen nagyszerű munkát végeztek. Büszkék vagyunk rájuk!

Külön dicséret illeti azokat a diákokat, akik jutalomkönyvvel és oklevéllel térhettek haza.

Kriskó Krisztina 2.c osztályos tanuló II. helyezést ért el rajz kategóriában.

Szegfű Benedek a 2. b osztályból II. helyezést ért el az iskoláról készített fogalmazásával.

Hoppál Sára a 4. c színeiben szövegértés témakörben a képzeletbeli dobogó III. fokára állhatott fel.

Gratulálunk Nekik és további eredményes tanulást kívánunk!

Varró Éva