"Úton Betlehembe"

Az „Úton Betlehembe…” kiállítást immár második éve rendezte meg az Iharos Népművészeti Egyesület Ament Éva szervezésével. A résztvevők feladata betlehemek készítése volt természet adta anyagokból.

Izgatottan készültünk rá, ki otthon, ki az iskolában. Miután elkészültünk, leadtuk a kész munkákat. A betlehemeink körbe járták a Zsámbéki-medence több helységét (Páty, Pusztazámor, Sóskút, Érd és Tárnok). Mialatt a tárgyaink „vándoroltak”, mi folyton nyaggattuk Bálint Éva nénit, hogy hozzánk mikor érkeznek meg.

És egyszer csak eljött a pillanat. Nagy volt az izgalom az ifjúsági házban, ugyanis szebbnél szebb munkákat csodálhattunk meg. Nagy örömünkre a mi iskolánk állhatott a dobogó első két fokára. A II. helyezést Sebők Viktória és Kócy Gergő, míg az első helyezést Fazakas Katalin érte el. Mindenki büszke volt ránk.

A kiállítás megnyitója után kézműveskedésre volt lehetőségünk: nemezlabdát és koszorút készíthettünk.

Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget, hogy részt vehettünk ezen a pályázaton, illetve rajztanárunknak, Éva néninek biztató és lelkesítő szavait.

Fazakas Katalin 6. c

Képek a kliállításról