Helyesírási verseny a Teleki Sámuel Általános Iskolában

Az érdi Teleki Sámuel Általános Iskolában az idén tavasszal is megtartották a már hagyományosnak mondható alsó tagozatosok helyesírási, valamint az 5.-6. osztályosok anyanyelvi és kommunikációs területi versenyét.

A tárnoki iskolát 6 tanuló képviselte a megmérettetés helyszínén.

2. évfolyam: 2. b Kovács Olivér, 2. c Poszmik Zsuzsanna

3. évfolyam: 3. b Gergely Mátyás 3. c Radnai Réka

4. évfolyam: 4. c Fodor Regina és Csoma Bálint

A környék mintegy 10 iskolájának hat évfolyamából, 2-2 tanuló vett részt a tudáspróbán. Némi fejszámolás…..: ez mintegy 120 diákot jelent. Így utólag bevallom, féltettem is egy kicsinyt őket…

Na, nem a tudásuk miatt, - abban bíztam – sokkal inkább, hogy ilyen sokadalomban, ismeretlen helyszínen, nehogy bonyodalmat okozzon a megfelelő tanterem megtalálása.

Nos, nemcsak hogy nem vesztek el, de még elveszettnek sem érezték magukat, hiszen derekasan helytálltak a versenyen.

Valamennyien büszkék lehetnek magukra, és mi Rájuk, hiszen mindannyian az évfolyamuk versenyén az első harmadban teljesítettek. Fodor Reginát pedig csak 1-2 pont választotta el a dobogótól.

Aggodalomra semmiképp nem volt okom, hiszen dolguk végeztével, sikeres szerepléssel a zsebükben, oklevéllel a kezükben egykettőre visszataláltak hozzám.

Gratulálok mindenkinek! Ügyesek voltatok!

Varró Éva