A humán munkaközösség versenyei

Az őszi szünet után ismét délutáni rendezvények sorozata mérte diákjaink felkészültségét, ugyanis november 8-a és 11-e között tartottuk meg a felsőben a német, a könyvtárhasználati, a helyesírási és az ének-zene tantárgyhoz kapcsolódó Liszt Ferenc műveltségi vetélkedőt.

A német versenyen 5-6. évfolyamos tanulók indultak. Szintén ez az öt osztály versengett a könyvtárhasználati feladatlapok kitöltésekor, de itt már 4 fős csapatokba szerveződve. A helyesírás és a tollbamondás legyőzhetetlennek tűnő akadályaival már a nagyok, a 7-8. évfolyamosok birkóztak meg eredményesen.

A programsorozat kapcsolódott az Országgyűlés szeptemberben hozott döntéséhez, melyben a magyar nyelv napjává nyilvánították november 13-át, mivel 1844-ben ekkor vált államnyelvvé a magyar nyelv.

A könyvtárhasználati verseny végeredménye:

I. 5.a:   Turi Ágota

Benkő Csenge

Takács Patrik

Tálasi Lajos

II. 6.b  Bara Norbert

Beck Dániel

Nagy Kristóf

Varga Judit

III. 5.b Balázs Regina

Horváth Szimonetta

Oláh László