Körzeti nyelvi verseny

Mint minden évben, idén is megrendezte iskolánk december elején az idegen nyelvi karácsonyi vetélkedőt. Az immár 11. alkalommal megszervezett rendezvényen angol, illetve német nyelvtudásukat mérhették össze 5-8. évfolyamos diákok. Versenyünkön a térség számos általános iskolája vett részt. A ráckeresztúri, a sóskúti és a százhalombattai diákokon kívül érkeztek tanulók Érdről: a Gárdonyi Géza Általános Iskola és Gimnáziumból, a Teleki Sámuel Általános Iskolából, az Érdligeti Általános Iskolából és a Batthyány Általános Iskola és Sportiskolából. A meghívottak ezúttal is nagy lelkesedéssel és jól felkészülve érkeztek. Az idei verseny témáját nem csupán a karácsony inspirálta, hanem egy jól ismert és nagysikerű film is: The Christmas Carol, melynek főszereplője, Jim Carrey. A felső tagozatos gyerekeknek életkoruknak megfelelő érdekes, de ugyanakkor játékos feladatokra kellett válaszolniuk. A kísérő tanárok, az eredmények gyors közzététele érdekében, rendkívül aktív és értékes munkát végeztek a vetélkedő folyamán: a javításban segédkeztek.

Az egy-másfél órás versenyt eredményhirdetés követte, melyről senki sem tért haza üres kézzel.

Jövőre is sok szeretettel vár minden érdeklődő iskolát a II. Rákóczi Ferenc Általános, Sportiskola és Pedagógiai Szakszolgálat az idegen nyelvi karácsonyi vetélkedőre.

Szabó Éva

Képek a rendezvényről