Biológia verseny a VMG-ben

Minden évben versenyt szervez az érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium a 8. évfolyam számára biológiából. Ez a verseny azoknak a tanulóknak jelent előnyt, akik ebbe a gimnáziumba szeretnének jelentkezni biológia tagozatra. Ha jól szerepelnek, tudásukkal bekerülnek a négy legjobb versenyző közé, megkapják a maximális 50 pontot a szóbeli vizsgán. A 8. b osztályból Battai Blanka, Benkő Enikő, Berkes Dániel, Kun Vitold és Vass Zóra mérte össze tudását közel 50 tanulóval. Ezen a délutánon ismét jó volt tárnoki diáknak és pedagógusnak lenni, mert Vass Zóra III. Berkes Dani IV. helyen végzett. Nagyon szép helyezést hoztak a többiek is, mienk volt a 13. 16. és 23. hely. Ezt az eredményt nem adták ingyen. Ismételni kellett az első három év anyagát, újabb ismereteket kellett szerezni, emellett helytállni a többi tanórán is. Minderre a legtöbb idő az őszi szünetben volt, amikor két esős délelőttöt töltöttünk el gyakorlással. Szeder Lászlóné, Viki néni volt a gyerekek biológia tanára 7. osztályban, köszönjük az Ő munkáját is.

Gratulálunk nektek, és kívánjuk, hogy elballagva tőlünk, hasonló sikereket érjetek el az életben.

Pintér Lászlóné