Alelnöki dicséret

Lezsák Sándor, a magyar országgyűlés alelnöke Csoóri Sándor költő 85. születésnapján szépíró vetélkedőre hívta az általános iskolák alsó- és felső tagozatos diákjait. Mi, tárnoki pedagógusok úgy gondoltuk, ha a tavaszi „versenydömping” idején gyerekeinknek van kedvük nevezni, akkor szívesen segítünk a kéziratok továbbításában. A megmérettetés három korcsoportban zajlott. Az alsó tagozatos I-III. osztályos tanulók Ágh István: Édesanyám, virágosat álmodtam c. versét, a IV-VI. osztályos tanulók Csoóri Sándor: Anyám fekete rózsa c. versét, a felső tagozatos VII-VIII. osztályos diákok Sinka István: Anyám balladát táncol c. versét másolták le. A verseny kiírásában szerepelt, hogy valamennyi beküldött munka közül a legszebb százat fogják jutalmazni.

Örömmel és büszkén tudatjuk mindenkivel, hogy a tárnoki iskolában is akadt egy tanuló, Lakatos Kevin (5.a), akinek a munkája több ezer pályázó közül bekerült a legjobbak közé. Kevin nemcsak emléklapot és jutalomkönyvet kapott ajándékba, hanem köszönőlevelet is, melyet személyesen az alelnök úr írt alá. A sikerhez gratulálunk, és köszönjük, hogy elvitted iskolánk hírét az országgyűlésbe.