Népmesemondó verseny az iskolában

Családias hangulatban került sor az ötödik és hatodik osztályosok népmesemondó háziversenyére a Tárnoki II Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola könyvtártermében.

A népmesék iránt még mindig rajongással forduló felnőttek és felsős gyerekek izgatottan várták a nyolcadik óra kezdetét jelző csengetést, mely most számukra a verseny indulását jelentette!

A zsűri tagjai az általuk szeretett, megbecsült alsó tagozatos nevelők voltak.: Bognár Éva néni, Molnár Péter bácsi és Fejős Erika néni, iskolánk könyvtárosa.

Volt, aki életében először merészkedett közönség elé, mások rutinos versenyzőként álltak ki a képzeletbeli pódiumra.

Egyesek magával ragadó előadásmódjukkal, mások alázatos hozzáállásukkal bűvölték el a zsűrit és a közönséget.

Minden versenyző a maga nemében páratlan produkcióval állt elő, de dönteni mégis kellett; az első, második és harmadik helyezett személyéről, versenyről lévén szó.

A győztesek nevének megismerésére azonban még várnunk kell, mivel ünnepélyes keretek között, az iskola nyilvánossága előtt hirdeti ki az igazgatónő a téli szünet kezdete előtt.

A fellépők mégsem távoztak üres kézzel. Elismerő oklevél és egy tábla csoki ütötte minden bátor mesemondónk markát!

(Ezúton köszönjük meg a civil felajánlónak a versenyen kiosztásra került finomságot!)

Szné. Hegedűs Dóra

Képek a rendezvényről