Verseny az egészséges életmódért

Mint minden évben, idén is meghirdette az Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola az egészséges életmódról szóló versenyét. Boros Bianka, Somogyi Lilla, Turba Fanni a 7. a osztályból és Kulcsár Csilla a 8. b osztályból vették fel a harcot a környékbeli iskolák csapataival. Már a verseny elején az élmezőnybe kerültünk az egészségvédelmi feladatokkal. Igazi háziasszonyokhoz hasonlóan megtervezték a család hétvégi ételeihez a bevásárlólistát, melyből rajzos, ragasztásos technikával tablót készítettek. Legnehezebbnek az egészséges magvak szétválogatása és felismerése volt. Talán sokan most hallottak és láttak először gerslit és hajdinát, de szerencsére Csilla ebből nagyon profi volt. Ezzel a feladattal le is előztük a többi csapatot, és a szendvicsfalatkák elkészítése már csak szórakozásnak tűnt. Nagy örömünkre a versenyt megnyertük. Egy jó hangulatban eltöltött délután eredményeként az oklevél mellé friss és aszalt gyümölcsöket, joghurtot és teát kaptunk. A három hetedikes lány megígérte, hogy jövőre újra harcba szállnak.

Pintér Lászlóné

Kulcsár Csilla, Boros Bianka, Turba Fanni, Somogyi Lilla