Akire büszkék vagyunk

Iskolánk büszkesége Tóbiás Adrienn 2. a osztályos tanuló, aki az érdi Bolyai János Általános Iskolában rendezett matematika versenyen 4. helyezést ért el. Adrienn ősszel már remekelt a kápolnásnyéki területi versenyen, ahol az 5. helyen végzett.

Most újra bebizonyította, hogy helye van a legjobbak között. Bár a feladatok nagyon nehezek voltak, ő ismét tanúbizonyságot tett páratlan matematikai logikájáról, kiváló problémamegoldó gondolkodásáról.

Tehetsége azonban nemcsak a számok világára korlátozódik. Széles érdeklődési körrel bír. Különösen vonzódik az olyan művészi kifejezésformák iránt is, mint az éneklés, a néptánc és a hangszeres zene.

Adrienn teljesítménye, mentalitása, s minden megnyilvánulása megerősítést ad abban a régi igazságban, hogy: „A matematika és a zene az élet harmóniája.”

Berki Cecília