Kimagasló eredmények

A 4. c egész évben kimagasló teljesítményt nyújtó tanulói márciusban sem pihenhettek, hiszen még mindig nem ért véget a versenyszezon!

Először a MATEGYE (Matematikában Tehetséges Gyermekekért) Alapítvány által szervezett Zrínyi Ilona Matematikaverseny zajlott, ahol a dél-pest megyei fordulóban képviseltettük magunkat, szerencsére nem eredmény nélkül, hiszen nagy örömünkre:

Bottyan-Laborcz Nándor a 6., Horváth Bendegúz pedig a 11. helyen végzett közel 400 tanuló közül.

És ez még nem minden!

Bottyan- Laborcz Nándor, Hegedűs Martin, Horváth Bendegúz és Tóth Ábel Gergely számára a március 12-i hosszú hétvége egy nappal később kezdődött, hiszen a PÖRköri csapat a Bolyai természettudományi csapatverseny országos döntőjére volt hivatalos a budapesti Arany János Gimnáziumba. Tizenegy 4. osztályos csapat küzdött a végső győzelemért az ország minden részéből.

Írásbeli majd szóbeli fordulóban kellett számot adni ismereteikről, melyhez elengedhetetlen volt a természettudományos általános műveltség, valamint a tananyag pontos ismerete.

Óriási eredmény, hogy a nagyvárosok csapataitól alig lemaradva a fiúk az országos 6. helyet szerezték meg!

Az egész iskola és Tárnok is büszke lehet rájuk!

Aki bővebb információt szeretne a versenyről megtudni, az a www.bolyaiverseny.hu oldalon tájékozódhat.

Valczerné Serestei Andrea

Tóth Ábel, Horváth Bendegúz, Hegedűs Martin, Bottyán-Laborcz Nándor