Idegen nyelvi körzeti verseny

Képek a rendezvényről

December 7-én került megrendezésre a hagyományos angol, illetve német nyelvi vetélkedő, ahová a környező iskolákból érkeztek a versenyzők. Az 5-6. osztályosoknak a „Kilenc kutya karácsonya” c. filmet kellet megnézniük, míg a 7-8-osok a „A diótörő” c. filmből készülhettek. Mindkét film méltó a karácsonyi ünnepkör hangulatához, ezért a gyerekek nagy érdeklődéssel nézték, miközben a versenyre is készültek. A megnyitót követően tantermekbe vonultak a versenyzők, ahol 4 fős csapatokban zajlott a küzdelem. A diákok nagy izgalommal oldották meg a feladatokat, miközben a kísérő kollegák javították a munkákat, a segítő tanulók táblára írták az eredményeket. Az izgalom fokozódott, ahogy előre haladt a verseny, és a táblán láthatóvá vált a kialakult sorrend. Iskolánk tanulói nagyon szépen szerepeltek. A nyolcadikos csapatunk az alkalomhoz illően, példamutatóan felöltözve, igazi „gentlemen” módjára (sötét öltöny, fehér ing) adott számot tudásáról. A versenyt is ők nyerték meg.

Gratulálunk Barki Milán, Farkas Máté, Monori Csaba, Rebi Zsombor!

Köszönjük a kollegák segítő munkáját: a verseny megszervezését, lebonyolítását, az izgalmas feladatok összeállítását, a felkészítést, a versenyzők megvendégelését, a segítő tanulók szolgálatát!

Thuróczy Istvánné

Képek a rendezvényről