Egészséges életmód versenyen voltunk

Immár hagyománynak számít, hogy minden évben összemérjük tudásunkat a környékbeli iskolák csapataival az egészséges életmód témakörében. Idén Boros Bianka, Somogyi Lilla, Turba Fanni 8. a, és Varga Nóra 7. b osztályos tanulókkal készültünk a versenyre.  Egy novemberi délután az Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskolában totóval kezdtük a versenyt, majd egymást felöltöztetve mutattak be a lányok egy helyes és egy helytelen öltözködést a közelgő hideg időkre. A kreativitásukat is kihasználva egy jól sikerült tablóval  hétvégi bevásárló listát készítettek. A legizgalmasabb az activity volt, amelyben a felkészítő tanárok mutogattak el egy környezetvédelmi fogalmat diákjaiknak.  Erre is készülnünk kellett, előre taktikáztunk! A verseny végén, mikor már mindenki elég éhessé vált, az utolsó feladatra került sor, melyben díszes szendvicsfalatkákat készítettek a versenyzők kimondottan egészséges alapanyagokból, melyből egyet a zsűrinek tálaltak fel. Szoros versenyben, jóllakottan és jókedvűen hoztuk haza iskolánknak a III. helyezést.

Pintér Lászlóné

Varga Nóra, Boros Bianka, Turba Fanni, Somogyi Lilla