Nyelv és varázs verseny

A verseny mottója:

Nem a győzelem a fontos, hanem az együttgondolkodás, az együttmunkálkodás öröme!

Az idei tanévben került először megrendezésre iskolánkban a „Nyelv és varázs” verseny a harmadik és negyedik évfolyamos tanulóink számára.

A verseny célja az esélyegyenlőség megteremtése, hogy ne csak a legjobb tanulók kapjanak versenyzési lehetőséget, és élhessék át a versenyzés, a győzelem örömét. Azokat a tanulókat vártuk, akiknek nem ötös osztályzatuk van magyar nyelv és irodalomból, de eredményeikért komoly erőfeszítéseket tesznek. A két évfolyamon 36 tanuló mérte össze tudását. A gyerekek két fős csapatokban játékos feladatokat oldottak meg. A versenyen jó volt a hangulat, tanulóink örültek a lehetőségnek, és várják, hogy matematikából is összemérhessék tudásukat. A zsűrinek nem volt könnyű dolga, mert tanulóink ügyesen, gyorsan dolgoztak, szoros verseny alakult ki a csapatok között.

A várva várt jutalmazás sem maradt el, évfolyamonként a legjobb három csapat értékes jutalomban részesült, amelyet az igazgató néni adott át ünnepélyes keretek közt.

Baráth Ildikó