Esélyt mindenkinek!

Versenyünk mottója:

Nem a győzelem a fontos, hanem az együttgondolkodás, az együttmunkálkodás öröme!

Hagyományt teremtettünk, a tavalyi tanévben rendeztünk először „Nyelv és varázs” csapatversenyt a harmadik és negyedik évfolyamos diákjainknak. A verseny célja az esélyegyenlőség megteremtése, hogy ne csak az intézmény legjobb tanulói kapjanak versenyzési lehetőséget és élhessék át a küzdés, a győzelem örömét. Azok a gyerekek vehettek részt a versenyen, akiknek jelesnél gyengébb osztályzatuk van magyar nyelv és irodalomból, de eredményeikért komoly erőfeszítéseket tesznek. A két évfolyamon 36 tanuló mérte össze tudását. A gyerekek kétfős csapatokban dolgoztak, érdekes, változatos, játékos, de gondolkodtató feladatokat oldottak meg. A versenyen fergeteges volt a hangulat, tanulóink élvezték a közös munkát, megtapasztalhatták, hogy egymást segítve, a feladatok könnyebben és gyorsabban elvégezhetők. A zsűrinek nehéz dolga volt, a párok kimagaslóan teljesítettek, alig egy-két ponttal maradtak le egymástól. Szeretnénk, ha a következő tanévtől már a felső tagozatos diákok is csatlakoznának a kezdeményezéshez, és a magyar nyelv és irodalom tantárgy mellé felsorakozna a matematika is.

Az ünnepélyes díjkiosztón újabb meglepetés várja versenyzőinket.

Baráth Ildikó