Biológia és kémia versenyen voltunk

Az Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium minden évben beiskolázási versenyt szervez a nyolcadikos diákoknak. A tét nagy, a négy legjobban teljesítő tanuló a szóbeli felvételi vizsgáról mentességet kap, jutalma a maximális 50 pont. Iskolánkból Polóny Kincső, Kozel Benedek és Paragi Zalán biológiából indultak és mérték össze tudásukat közel 60 tanulóval. Megismétlődött a tavalyi eredmény, ismét tárnoki tanuló nyerte a versenyt. Kincső 1. Benedek 5. Zalán a 11. helyen végzett.

Kémiából Szeder Lászlóné, Viki néni tanítványa, Barki Gábor versenyzett a többi nyolcadikossal. Ő is jó eredménnyel végzett, hiszen az 5. helyezést hozta el.
Nagyon büszkék vagyunk a fiúkra is, kicsit bosszankodunk, hogy 1-1 ponttal csúsztak le az áhított negyedik helyről. Reméljük, hogy a befektetett munka a februári szóbeli vizsgán megtérül, sikeresen felvételiznek. Gratulálunk tanulóinknak!

Pintér Lászlóné

Barki Gábor, Polóny Kincső, Kozel Benedek