Komplex Természettudományi Körzeti Verseny az iskolában

Képek a programról

Minden márciusban a Rákóczi-hetek keretében komplex természettudományi versenyre hívjuk a környékbeli iskolákat. Az idei tanévben 6 csapat mérte össze tudását kémiából, biológiából, földrajzból és fizikából.

Kémiai kísérlet során 4 különböző anyagot kellett a tanulóknak különválasztani. Fizika tantárgyból keresztrejtvénnyel birkóztak meg a résztvevők. Biológiából a különböző földrészeken élő állatokat kellett elhelyezni térképen, majd az ember emésztőszervrendszeréről tanult tudásukat mérték össze. Földrajzból a világtengerrel kapcsolatos rejtvényt oldották meg, majd egy Afrika-térképen kellett eligazodniuk.

A közel két órás játékos vetélkedő jó hangulatban zajlott. A versenyt a sóskúti Andreetti Károly Általános és Művészeti Iskola nyerte, második helyezett a helyi csapat lett, melynek tagjai: Barki Gábor 8. a, Kozel Benedek 8. b, Oláh Benjamin és Szilágyi Erik 7. a osztályos tanulók voltak. A harmadik helyen az Érdi Bolyai János Általános Iskola csapata végzett.

Gratulálunk minden versenyzőnek!

Pintér Lászlóné