Rajzverseny eredményhirdetés

A népmese napja az iskolában

Iskolánk művészeti munkaközössége szeptember első hetében rajzpályázatot hirdetett A népmese napja alkalmából.

Diákjainknak szeptember végéig volt lehetősége felkészülni Benedek Elek meséiből, majd a kedvenc szereplőket, helyszíneket, eseményeket képpé formálni. Az idén is sok-sok tetszőleges technikával készült művet küldtek be az osztályok, amelyeket a zsűri évfolyamonként bírált. Elmondásuk szerint nehéz dolguk volt, mivel rengeteg színvonalas, mesekönyvbe illő alkotás készült. Több évfolyamon is megosztott első és második helyezést értek el a gyerekek. A hatodik évfolyam munkái külön dicséretet érdemeltek. A legsikeresebb művek készítői jutalmul oklevelet kaptak. Az iskola aulájában Elek apó születésnapja címmel kiállítás készült a díjazott munkákból. Igyekszünk tanulóink alkotásait minél szélesebb körben népszerűsíteni, ezért községünk művelődési házában is kiállítunk a pályamunkákból.

Minden résztvevőnek és felkészítő pedagógusnak gratulálunk!

Rihóné Markó Katalin