Helyesírás verseny

Képek a versenyről

Iskolánkban a különféle tantárgyi versenyek évfolyam szinten kerülnek megrendezésre. Így történt ez legutóbb is, melynek során a 3-os tanulók helyesírástudásukról tettek tanúbizonyságot.

A feladatok összeállításakor a már korábban tanult szabályok szerepeltek. Így volt benne tollbamondás, szótagolás, j-ly-nal írt szavak éppúgy, mint szavakra tagolás, vagy hibásan írt mondatok-szavak javítása is.

Évek óta rendezzük meg ezt a megmérettetést, és az idén is rendkívül jól felkészült tanulók vettek rajta részt. Szorosan alakult a végeredmény, ezért csak néhány pont választotta el a díjazottakat.

Első helyezett lett Szilágyi Boróka 3. c-s tanuló.

Második helyre Ducsay Rozina 3. a-ból és Katona Laura 3. c-ből kerültek.

Harmadikként csupán két ponttal lemaradva Holló Márton 3. b, Szépe Máté 3. a és Bakó Barnabás 3 .b osztályos gyerekek jutottak a dobogóra.

Gratulálunk nekik, és persze a többi indulónak is!

M.Gy.P.

Képek a versenyről