Tankerületi fejszámolási verseny

Érdi Áron, Szépe Boglárka, Cservenyi Benett

Idén ötödször hirdette meg iskolánk az Érdi Tankerület támogatásával fejszámolási versenyét. A jelentkező iskolák erre évfolyamonkénti kategóriában nevezhettek be a 3.-tól 8.-ig.

Mielőtt megtörtént az egyes intézmények összecsapása, előfordulóként megrendezték helyi versenyeiket, hogy kiderítsék, kik az egyes évfolyamok legjobbjai.

Az azt követő döntőben pedig a helyi forduló nyertesei küzdöttek meg egymással a „Számok Királya” címért. A megmérettetés megrendezése mellett külön dicsőség számunkra, hogy Cservenyi Benett 3. b, II. lett, illetve Szépe Boglárka 4. b és Érdi Áron 8.c egyaránt I. helyezést értek el kategóriájukban. Gratulálunk nekik!

Természetesen az is kiderült, hogy ki, évfolyamtól függetlenül, a legjobb fejszámoló. A 2022/2023 –as tanévben a „Számok Császára” címet a Biatorbágyi Általános Iskola 7.-es tanulója Kondrát Bence nyerte el. Minden elismerésünk!

Egri Ferenc