Rajzpályázat

Az Őrségi Tejüzem országos rajzpályázatot hirdetett „ A tej útja” címmel. Nagyon jókor jött ez a pályázati kiírás, mert előtte való napokban kirándultunk a 2. a osztállyal Anasztázia-pusztára a tehenészetbe, ahol egyik tanulónk anyukája D. Edina vezetett körbe bennünket a tanyán.

Itt számos érdekes dologról lehetett tanulni, például a tehenek gondozásáról, a tejfeldolgozás folyamatáról. A tejipar sokrétű, ezért a látogatások segíthetnek tanulóinknak abban, hogy jobban megértsék ezt a munkát és a folyamatokat, amelyek a tejtermékek előállításában részt vesznek. Mindenki örömére lehetőségünk volt megkóstolni a friss tejet, sajtot.

Másnap a gyerekek nagy élvezettel készítették a szebbnél - szebb alkotásaikat, a látott élmények alapján.

Karácsony előtt érkezett meg az eredmény. A 2.a osztályból Hirkó Aliz első helyezést ért el. Jutalmul minden résztvevőnek színes ceruzát küldtek, Alizkát pedig kis ajándékcsomaggal örvendeztették meg. Gratulálunk a résztvevőknek!

Ottné Lepnyák Julianna